Ahmet Maranki Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Ahmet Maranki Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi

Ahmet Maranki Ürtiker Tedavisi; Ürtiker; Toplumda kurdeşen olarak bilinmektedir. Genellikle çocuklarda ve de kadınlarda görülen bir deri hastalığıdır. Bu yüzdende birçok kadının belirli yaşlarda bu tür bir deri hastalığına yakalanma riski vardır. Bazen belirli gün ve saat aralıklarında sürerken bazen de uzun süren vakaları da görülür. Kısa süreli yani yirmi dört saat kadar sürenlerine akut ürtiker, bir haftayı geçen ürtikerlere de kronik ürtiker denir. Ürtiker hastalığının belirtileri; ciltte kızarıklık, şişlik ve kaşıntı şeklindedir. Deri yüzeyinde hastalığın kendini gösteren yapısı elle ve gözle muayenede bile belli olur. Ürtiker hastalığının nedenleri arasında böcek sokmaları, stres, bazı bitkilerle temas (Isırgan, sarmaşık gibi), bazı gıdalarda ürtiker yapabilmektedir (Çikolata, balık, kabuklu deniz ürünleri).

Ahmet Maranki ürtiker tedavisine göre karaciğerin temizlenmesi gerekmektedir. Karaciğer temizlendiği taktirde ürtiker ve diğer alerjik hastalıkların olmayacağı yönünde görüş bildirmiştir. Ahmet Maranki ürtiker tedavisi, Hindiba şerbeti, sahdere şerbeti, peynir suyuyla karıştırıp bol bol içilir. Raven, karahelile ve koruk şerbeti peynir suyla karıştırılıp içilir. Ahmet Maranki Ürtiker tedavisi için taze lahana yaprağının iltihap giderici özelliği vardır. Ürtikerin üzerine doğrudan koyulabilir ya da lahana yaprağının ana damarları çıkarılır. Lahana yaprağı hamur haline getirip ürtiker olan bölgelere koyabilirsiniz.

Ahmet Maranki Ürtiker İçin Koruk Şerbeti Kürü

Ahmet maranki tarafından Ürtiker hastalığı kürünün Malzemeleri
  • İki kilogram Koruk,
  • Peynir suyu,
  • İki su bardağı esmer toz şeker
Kürün Nasıl Yapılır?

Üzüm korukları tane tane olacak şekilde salkımından ayıklanıp iyice temiz bir şekilde yıkanır. Yıkanan ve temizlenen üzüm korukları tane tane hale getirildikten ve yıkandıktan sonra, bu korukların hepsi bir kabın içerisinde sıkılarak bütün suyu çıkartılır. Elde ettiğiniz koruk suyunu ince bir süzgeç veya tülbentten geçirerek süzdükten sonra içerisinde hiç tortu kalmayacak şekilde koruk suyu içerisine iki su bardağı esmer şeker eklenerek, tahta bir kaşık yardımıyla şeker eriyene kadar karıştırılır. Daha sonra bu karışımın içerisinde kalan malzeme olan peynirde ilave edilerek iyice karışması sağlanır. Elde ettiğiniz Ahmet maranki ürtiker tedavisi kürünü günde en az 3-4 defa birer su bardağı şeklinde tüketilir.

Afiyet olsun.

Ahmet Maranki Ürtiker Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İdiyopatik Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi

İdiyopatik Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelikte Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelikte Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi

Ürtiker Bitkisel Tedavi

Ürtiker Bitkisel Tedavi

Ahmet Maranki Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi

Ahmet Maranki Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi

Dermografik Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi

Dermografik Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi