Ürtiker Bitkisel Tedavi
15 Mayıs 2024

Ürtiker Bitkisel Tedavi

Ürtiker Bitkisel Tedavi, halk arasında kurdeşen adıyla anılan ürtiker rahatsızlığı, ciltte kaşıntı, şişlik ve kızarıklık olarak meydana gelir. Ancak bu belirtilere de her hastada rastlanmayabilir. Ürtiker rahatsızlığında genellikle deride döküntülere rastlanır. Ürtiker hastalığı sık olarak rastlanılabilen hastalıklar arasında yer almaktadır. Çocukluk döneminde özellikle tüketilen bazı besinler bu rahatsızlığın meydana gelmesine neden olabilmektedir. Yetişkinlerde ise bu hastalığa kullanılan bazı ilaçlar yol açabilmektedir.

Günümüzde kişilerin 5/1'inde yaşamları boyunca kesinlikle 1 kez de olsa ürtiker rahatsızlığıyla karşılaşmışlardır. Ürtiker hastalığı doğru tedavi uygulandığında hastaların 10-15 gün içinde bu hastalıktan kurtulabilirler. Ancak uzun süre ürtiker hastalığı ile mücadele eden hastalarda vardır. Bu uzun süre devam eden rahatsızlığa da kronik ürtiker adı verilmektedir. Kronik olarak seyreden ürtiker oldukça farklı bir sorundur. Bu durumda rahatsızlığın nedeninin araştırılması oldukça önemlidir. Yine de bazı hastalarda kronik ürtikerin nedeni anlaşılamaz. Ancak bu durumda hastaların yaşamları süresince bu hastalıkla yaşayacakları anlamına gelmez.

Ürtiker hastalığı bir tür alerjidir. Deride birdenbire meydana gelen ve en çok bir gün kadar devam eden ve aşırı kaşıntılarla kendini belli eder. Arı ve böcek sokmaları, bozuk besinler ve ilaç kullanımı neden olmaktadır. Ürtiker hastalığında bir sağlık kuruluşuna başvurularak bu hastalığın tedavisine başlanmalıdır. Ancak doktor tedavisinin yanı sıra ürtiker rahatsızlığının bitkilerle de tedavisi mümkündür. Şimdi ürtiker rahatsızlığında iyileştirici özelliği olan bitkisel tedavi şekillerine birlikte göz atalım.

Ürtiker bitkisel Tedavi Nasıl Yapılır?

Ürtiker rahatsızlığında en önemli faktör karaciğerin temizlenmesidir. Bu nedenle global beden temizliği oldukça önem taşımaktadır. Bu temizlik sayesinde safra kesesi ve karaciğer temizlenir. Bu nedenle ürtiker tedavisi için önerilerimiz şunlar olacaktır.
  • Şah dere şerbeti, hindiba şerbeti ve peynir suyu karıştırılarak bol miktarlarda içilir.
  • Koruk şerbeti, karahelile, ravent ve peynir suyu karıştırılarak içilir.
  • Süpürge Tohumu Kürü: Bir çorba kaşığı süpürge tohumu bir havan yardımıyla dövülerek ezildikten sonra her gün akşam sabah toz şeklinde su yardımıyla içilir. Ürtikere karşı bu kür %70- %75 civarında etki sağlar.
  • Bu kür için ayva ağacının dip toprağından 2 avuç toprak alın ve suyun içine koyun. Ardından topraklı suyun içine 2 tutam kadar eğrelti otunu ufalayarak ilave edin ve hazırlanan bu suyla haftada üç kez duş alın.
  • Ürtiker Bitki Çayı: Papatya, tarhun, mercan köşk, rezene, çay ve fesleğenden oluşan bitkilerle bir çay hazırlayarak tüketin. Ardından bu çaydan banyo suyuna ilave ederek banyo yapmanızda fayda vardır.

Ürtiker Bitkisel Tedavi Yorumları

soru

Zişan

28 Mayıs 2024 Salı

İyi günler benim sorunum da ne zaman yürüyüşe çıksam ellerimde ve ayaklarımın üstlerimde nokta nokta kızarıklık ortaya çıkıyor. Bazende aşırı derecede terlediğimde göğsümün alt tarafında kaşıntılar oluyor. Kaşıdığım zaman ise vücudumda kızarıklık ve kabarıklıklar oluşuyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim lütfen bana yardım edin. Şimdiden çok teşekkür ederim saygılar.

Cevap yaz
cevap

Baysan

28 Mayıs 2024 Salı

Elinizde ve ayağınızda çıkan o kabarcıklar harekete bağlı olarak çıkabilir. Siz yinede işinizi garantiye alın ve bir doktor kontrolünden geçin. Söylediğiniz rahatsızlık her hangi bir hastalığın belirtisi değildir bu yüzden endişelenmeyin ve doktor önerisiyle krem kullanın.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yüzde Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi

Yüzde Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi

Ürtiker Kaşıntı Belirtileri ve Tedavisi

Ürtiker Kaşıntı Belirtileri ve Tedavisi

Akut Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi

Akut Ürtiker Belirtileri ve Tedavisi

Ürtiker Alerji Belirtileri ve Tedavisi

Ürtiker Alerji Belirtileri ve Tedavisi

Ürtiker Belirtileri

Ürtiker Belirtileri